סינקו 5 - טניה וינוקור - פלמנקו פיוז'ןסינקו 5 - טניה וינוקור

מופע פלמנקו יחיד מסוגו
המשלב ריקוד, מוסיקה חיה ווידאו ארט על במה אחת

סינקו (חמש בספרדית) הוא מופע פלמנקו יחיד מסוגו, המפגיש בין מוסיקה, שירה, וידאו וריקוד. המופע מתאר באופן אבסטרקטי את סיפורן של ארבע נשים בעלות אופי, יחסים וקונפליקטים שונים. כל אישה במופע היא שלב בתהליך השלמה, ומאפייניה הפיסיים והרוחניים באים לידי ביטוי באחד מארבעת יסודות הטבע. בשיאה של היצירה מתאחדות הארבע ונולדת האישה החמישית, היא האתר, הנפש והנשמה האלוהית בכל אחד מאיתנו, מאוזנת ושלווה.

טניה וינוקור - רקדנית פלמנקו, כנרת, כוריאוגראפית ומלחינה. לימודיה הקלאסיים של וינוקור ככנרת וכרקדנית בלט היו הבסיס להתפתחות שלה בהמשך כרקדנית פלמנקו.
אחרי שהות ארוכה ולימוד ה"מקצוע" בספרד מולדת הפלמנקו, חזרה וינוקור ארצה כשהיא "מייבאת" איתה את התפיסה בה גם על הבמה המחול מגיע בכפיפה אחת עם המוסיקאים המנגנים אותו לייב. המופעים שהיא מעלה הם מופעי מוסיקה ומחול כאחד- בבואה של דרכה האמנותית .

יצירותיה שואבות אלמנטים מסגנונות רבים מרחבי העולם, מהמוסיקה הצוענית, דרך מוסיקת הנשמה והג'אז, ועד קצבים לטיניים ואסתטיקות קלאסיות ומודרניות. את כל אלה משלבת טניה בדרכה המיוחדת עם הפלמנקו המסורתי, ויחדיו הם מקנים ליצירתה שפה עשירה ועוצמתית.

על הבמה נמצאים 4 רקדנים ו 6 מוסיקאים המגובים בעולם הויזואלי של עבודת הווידאו.

המופע הועלה בהצלחה ב"מחולוהט" בסוזן דלל,
בהיכל התרבות בת"א, באולם "צוותא", תאטרון ירושלים ועוד...

17.2 יום ג' – אולם צוותא ת"א 21:00
23.2 יום ב' - זאפה הרצליה 21:00 – פורמט מצומצם
2.3 יום ב' – צוללת צהובה, ירושלים 21:00 – פורמט מצומצם

לפרטים נוספים : http://tania.index.co.il/tania/siteFiles/1/2483/12537.asp

לצפייה בסירטון : http://www.youtube.com/watch?v=46n2gmpNqRQ

אין תגובות: